İlaç Tarif Etiketi

Yıllardır eczanelerde süregelen bir alışkanlık olarak ilaçların nasıl kullanılacağına daire doz ve periyodu bilgileri ilaç kutularının üzerine kalemle çizilerek yapılmaktadır.

Ancak gelişen teknoloji ile eczaneler de ilaç tarif programları, eczane programları içerisinde ki modüller sayesinde ilaç tarif makinesinden ilaç tarif etiketi ve ilaç kullanım etiketi yazdırılabilmekte ve bu sayede eczane müşterine daha doğru ve okunaklı bir ilaç tarifi yapılmış oluyor.

Hastalar bu sayede ilaçlarını nasıl kullanacaklarını unutsalar bile eczaneyi aramak yerine ilaç kutusu üzerinde ki ilaç kullanım etiketine bakarak ilaçlarını nasıl kullanacaklarını tekrar hatırlıyor.

 Ayrıca ilaç tarif etiketi eczaneye hastanın tekrar gelmesini de sağlamaktadır.

Hasta ilacı bittiğinde ilaç kutusuna baktığı zaman üzerinde yapıştırılmış olan ilaç tarif etiketi ve ilaç kullanım etiketini görüyor ve üzerinde sizin eczanenizin telefon bilgisi ve ismi bulunduğu için ilk olarak ya size doğrudan geliyor veya gelmeden önce eczaneyi arayarak ilacın şu an itibariyle elinizde olup olmadığını öğreniyor. Eğer ilaç elinizde yoksa siparişini vererek sizin belirttiğiniz zaman eczaneye gelerek ilacını teslim alıyor.

Ayrıca ilaç tarif etiketi sayesinde hasta ilacının hangi tarihte biteceğini ve ne zaman yeniden yazdırabileceğini görüyor. Bu sayede ilacı bitmeden hastaneye veya  sağlık ocağına giderek ilaçlarını yazdırıp sizin eczanenize gelerek tekrar reçetesini alıyor.

İlaç kullanım etiketi sayesinde hasta ilacının bitiş zamanını görüyor ve eczaneyi arayarak eczane personelini meşgul etmemiş oluyor.

İlaç kullanım etiketi farklı renkler de ve boyutlarda olabiliyor. Genel olarak sarı ve beyaz renkli ilaç tarif etiketi kullanılmaktadır. Tercihinize göre farklı renklerde ve boyutlarda ilaç tarif etiketi Pharma Brain tarafından sizin için özel olarak üretilmektedir.

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]