Ağ Yapısı ve Kablolama

Eczane programlarımızın sorunsuz ve hızlı çalışması için en önemli etkenlerden birisi doğru ve düzenli yapılmış bir ağ yapısıdır.

Tüm bilgisayarların aynı ağ üzerinde kaliteli kablolarla kaliteli bir switchle (Ağ Anahtarı) toplanması gerekmektedir.

eczane switch
eczane switch

Günümüz switchleri 10/100/1000 Mbps hızlarına çıkmaktadır. Eczanemizde tercih edeceğimiz swictchin 1000 Mbps hızları desteklemesi çok önemlidir. Tabi ki switch 1000 Mbps desteklerken aynı zamanda eczanede kullandığımız bilgisayarların da 1000 Mbps destekli ethernet kartına sahip olması gerekmektedir. Eğer bilgisayarımız 100 Mbps destekliyor switchimiz 1000 Mbps destekliyorsa ağ 100 Mbps üzerinden çalışacaktır.

Tam tersi durumda eczane kullandığımız bilgisayarlar 1000 Mbps desteklerken switchimiz 100 Mbps hızındaysa yine ağımız 100 Mbps olarak çalışacaktır.

1000 Mbps
1000 Mbps

Eczane ağ alt yapısında CAT 6 kablolar kullanmak daha kaliteli verim almamızı sağlar. Eczanemizde kullanılan ağ kablolarının CAT 6 olmalarına dikkat etmeliyiz.

cat6 ethernet kablosu
cat6 ethernet kablosu

Ağ hızımız ne kadar hızlı olursa eczane reçete girmek, programda işlem yapmak o derece hızlı olacaktır. Hızlı işlem yaparak müşterilerimizin ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde çözer, mutlu ayrılmalarını sağlarız.

Eczanemizin alt yapısının hızının düşük olmasından kaynaklı müşterilerimizi çok bekletmemiş, sıkılmalarının önüne geçmiş oluruz.

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]